Leasing a jeho varianty

Leasing a jeho varianty

Finanční leasing

Tento leasing známe nejčastěji pod pojmem leasing. Klient splácí auto a po dobu splácení je auto majetkem leasingové společnosti. Po splacení leasingu je auto převedeno na klienta. Za nevýhodu je zde považováno, že při splácení je auto majetkem leasingové společnosti a proto při každé úpravě je třeba žádat leasingovou společnost.

Operativní leasing

Nejpodstatnější rozdíl mezi operativním a finančním leasingem je ten, že po ukončení splácení vůz zůstane majetkem leasingové společnost a klient jej přestane užívat. Čili operativní leasing se nedá považovat za variantu splátkového pořízení auta, ale spíše za dlouhodobé zapůjčení auta a splátek vyčíslujících opotřebení vozu.

Zpětný leasing

Je variantou získání volných dostupných prostředků, kdy je předmět lesingu (obvykle auto či nemovitost) odkoupeno leasingovou společností - klient získá peníze. Předmět leasingu může nadále užívat a splácí jej leasingové společnosti. Po uhrazení všech splátek se klient stává opět majitelem předmětu.

Zásady ochrany soukromí (privacy policy) - cookies
Neručím za správnost údajů a nejsem zoodpovědný za jakékoliv problémy či potíže při jednání podle textu na tomto webu. Jedná se o neoficiální stránky o financování aut. Toto není oficiální web žádné finanční ani jiné společnosti.